Wesele to szczególny czas, który powinien na długo zapaść w pamięć. Nie warto ograniczać się do murowanych sal weselnych, ale postawić na świeżość i nowoczesność, a mianowicie wesele w plenerze. Do tego celu lepiej zawczasu znaleźć dobrą ofertę firmy, której specjalizacją są namioty na indywidualne zamówienie.

Obiekty namiotowe są jednymi z najczęściej wybieranych namiotów do zadań specjalnych. Nie oznacza to jednak, że ich wybór jest na tyle duży, że każdy może znaleźć coś dla siebie, wręcz przeciwnie, niekiedy może dojść do sytuacji w której poszukiwany rozmiar namiotu jest niedostępny i konieczne jest zamówienie jednego z namiotów niestandardowych. Warto zwrócić uwagę na to, że namiot na wymiar jest idealnym rozwiązaniem jeśli poszukujemy kompleksowego rozwiązania dostosowanego do naszych potrzeb.

Konstrukcje tymczasowe sprawdzają się w celach imprezowych doskonale. Jeśli dysponujemy już odpowiednio dużym obszarem to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w takie rozwiązanie. Nie ma tutaj znaczenia też to, że teren może być pofałdowany albo zarośnięty przez trawę. Namioty mają to do siebie, że mogą zostać zmontowane na dowolnym rodzaju podłoża, więc oprócz trawy może być to beton, piasek, a nawet kostka brukowa. Nie wpływa to na stabilność takiej konstrukcji, ponieważ nie jest ona na stale połączona z gruntem. Stosuje się natomiast specjalne elementy kotwiczące, które utrzymują stabilność całego obiektu tymczasowego.

Dlaczego warto więc zdecydować się na indywidualne zamówienie, a nie skorzystać z już gotowych, używanych rozwiązań, które są przeznaczone do wypożyczenia? Na pewno odpowiedź nie jest prosta i nie mieści się w jednym zdaniu. Na początek wysuwa się kwestia związana z pełną personalizacją konstrukcji namiotowej według własnych potrzeb. Namioty używane mają konkretne wymiary, konkretne kolory i wygląd, który nie zawsze będzie pasował naszym gustom. Zakup namiotu wraz z wyborem kolorystyki ścian, dachu i maskownic jest znacznie bardziej osobistym wyborem. Kolor ścian nie musi odpowiadać kolorowi dachu, a maskownice mogą być w zupełnie innej barwie niż pozostałe elementy konstrukcyjne. Tak właśnie działa możliwość wyboru namiotu na indywidualne zamówienie. Szczególnie jeśli nawet wybór koloru wewnętrznego ścian może zostać pozostawiony do gustu klienta. Dodatkowo klient może zdecydować również o ilości okien w obiekcie oraz rodzaju wejścia lub wjazdu dla pojazdów. Jest to o tyle istotne, że namioty wynajmuje się także na catering, gdzie zastosowanie odpowiedniej rampy transportowej jest konieczne, aby sprawnie dostarczać ładunki do środka takiego obiektu. Można to bardzo łatwo spersonalizować i umożliwić wjazd nawet dużym pojazdom.

Indywidualny namiot na wesele

Dość często para młoda zamiast jednego namiotu wybiera kilka, tworząc mały kompleks namiotowy. Takie małe miasteczko namiotowe wywoła z pewnością podziw wśród gości, a możliwości jakie daje budowa segmentowa każdego z tych obiektów dają praktycznie nieograniczone możliwości łączenia mniejszych obiektów w jedną całość tworząc ciekawe połączenia. Budowa segmentowa w namiotach działa w ten sposób, że każdą ze ścian można indywidualnie odsłonić lub nawet odłączyć, a następnie scalić ze sobą dwa namioty. Można też oczywiście nie polegać na łączeniu ścian, ale przy wejściach do namiotów dobudować tunele łączące poszczególne konstrukcje. Pozwoli to ochronić gości przed warunkami atmosferycznymi i w przypadku przemieszczania się między poszczególnymi pomieszczeniami nie będą musieli wychodzić na zewnątrz namiotu.