Policjanci ruchu drogowego z Włocławka po raz kolejny przeprowadzili działania podnoszące poziom bezpieczeństwa pieszych na drogach. Zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także na prawidłowość poruszania się pieszych.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, to osoba, której nie chronią żadne systemy bezpieczeństwa, dlatego podczas wypadku narażona jest na poważne obrażenia. Na przejściu dla pieszych powinna ona czuć się bezpiecznie, dlatego też podczas wczorajszych (19.01.23) działań policjanci kontrolowali bezpieczeństwo w rejonie takich miejsc.

W czasie działań mundurowi ujawnili 45 wykroczeń związanych z bezpieczeństwem pieszych. 5 z nich dopuścili się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, a było to niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej i brak elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Natomiast wśród kierowców mundurowi ujawnili 20 przewinień związanych z przekroczeniem prędkości w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych i 20 wykroczeń dotyczących nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego zależy od nas samych, więc stosujmy się do obowiązujących przepisów drogowych.  

Pliki do pobrania

  • 223.83 KB