Maj i czerwiec to wzmożony okres wyjazdów dzieci i młodzieży na zielone szkoły i wycieczki. Żeby uczniowie dotarli bezpiecznie do celu podróży sprawdźmy autokar przed wyjazdem. Dlatego policjanci z włocławskiej komendy przypominają o możliwości kontroli autokarów w dniu wyjazdu przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Niewątpliwie właściwy stan techniczny pojazdów wpływa na bezpieczeństwo podróżnych. Każdego więc dnia policjanci ruchu drogowego sprawdzają czy nie budzi on zastrzeżeń, zwłaszcza w odniesieniu do autokarów przewożących dzieci. Aby młodzi ludzie bezpiecznie dotarli do celu podróży sprawdźmy jako organizator wycieczki przewoźnika i jego autokar na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl/. Po wejściu na stronę i podaniu numeru rejestracyjnego uzyskamy informacje o badaniu stanu technicznego i czy posiada on polisę ubezpieczeniową.

 

Przypominany także rodzicom i organizatorom wycieczek o możliwości sprawdzenia przez policjantów ruchu drogowego stanu technicznego autokaru i wyposażenia obowiązkowego. Dlatego zapraszamy na parking przy ulicy Okrężnej 25 przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, po uprzednim zgłoszeniu policjantom chęci kontroli pojazdu. Poza tym policjanci sprawdzą też trzeźwość kierowcy i wymagane dokumenty.

 

Zgłoszenia kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na numer 47 75 357 00 lub 47 75 357 10 w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku, lub na obsługiwany całodobowo numer dyżurnego 47 75 350 26, bądź też przesyłając wniosek o przeprowadzenie kontroli na fax 47 75 357 05. Najlepiej dokonać zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Wniosek o sprawdzenie autokaru dostępny jest na stronie KMP Włocławek:

 

Wniosek o sprawdzenie autokaru - RUCH DROGOWY - KMP we Włocławku (policja.gov.pl)

  • Policjant ruchu drogowego podczas kontroli autokaru
  • Policjant ruchu drogowego podczas kontroli autokaru
  • Policjant ruchu drogowego podczas kontroli autokaru
  • Policjant ruchu drogowego podczas kontroli autokaru