Dzien Strazaka 2019 (11)W dniu 17 maja 2019 roku w Komendzie Miejskiej PSP we Włocławku odbyły się obchody Dnia Strażaka 2019.

Drewno od zawsze wymagało pielęgnacji i konserwowania go w odpowiedni sposób. Olej do drewna egzotycznego uszlachetniał ten materiał już w czasach starożytnych. Olejowanie miało na celu wydobycie jego naturalnego uroku i podkreślenie najważniejszych cech. Ciekawostką jest, że olej do impregnacji drewna nie nadaje mu nowego koloru, a jedynie wyciąga naturalną barwę. W konsekwencji nie różni się ona zbyt wiele od stanu sprzed malowania. Oleje, które są produkowane w czasach nam współczesnych, charakteryzują się podwyższoną odpornością na szkodliwe działanie czynników takich jak woda i wilgoć. Warte uwagi jest także to, że są one obojętne na negatywny wpływ promieniowania UV (nie blakną i nie płowieją). Właściwości omawianego produktu czynią go jednym z najczęściej i najchętniej kupowanych środków impregnujących do drewna.

Olej do drewna egzotycznego — niepowtarzalna kompozycja najlepszych składników

Jeśli coś wyróżnia olej do drewna egzotycznego na tle konkurencyjnych artykułów do konserwacji powierzchni drewnianych, to jest to jego receptura. W jej składnie znajdujemy jedynie składniki najwyższej jakości:

 • olej tungowy,
 • najlepsze żywice,
 • wysokiej klasy rozcieńczalniki.

Olej do impregnacji drewna z powodzeniem może być wykorzystywany do zabezpieczania elementów wykonanych z mahoniu, dębu orz drewna tekowego. To także świetna opcja, jeśli chodzi o pokrycie produktów wytworzonych z egzotycznych gatunków drzew. Warto pamiętać, że również parkiety należy pokrywać warstwą oleju do podłogi. W taki sposób w zdecydowany sposób minimalizuje się ryzyko wystąpienia na nich uszkodzeń mechanicznych, odkształceń lub skutków szkodliwego działania wilgoci.

Olej do drewna egzotycznego — najciekawsze cechy produkty

Wyróżniamy także oleje do drewna egzotycznego, które są produkowane z wyjątkowej mieszanki tłuszczy roślinnych. Najczęściej ich receptura jest oparta i olej lniany lub ten wytwarzany z pokostu. Taka mieszkanka to podstawa, jeśli chodzi o uniwersalne artykuły malarskie służące do impregnowania powierzchni drewnianych. Dzięki nim skutecznie zmniejsza się ryzyko wystąpienia pęknięć i można wydobyć piękny, naturalny koloryt. Ważną cechą omawianych środków jest również to, że regulują one stopień absorbowanej oraz wydalanej wilgoci. To bardzo ważne w przypadku powierzchni zlokalizowanych na zewnątrz budynku. Bez odpowiedniego zabezpieczenia są one skazane na postępowanie procesu gnilnego, co jest w stanie doprowadzić je do zniszczenia w mgnieniu oka. Do najważniejszych zadań olejów do impregnacji można zaliczyć również fakt, że ograniczają one możliwość powstania trwałych zabrudzeń na drewnianej powierzchni, która sama w sobie jest dość podatna na wnikanie różnych zanieczyszczeń.

Gdzie kupić produkty do impregnacji drewna wyróżniające się wysoką jakością?

Dobre oleje do drewna egzotycznego znajdziemy w ofercie większości dużych supermarketów budowlanych. Niestety, w takich miejscach trudno liczyć na kompleksową obsługę, ponieważ liczba klientów, którzy potrzebują pomocy, jest dość duża. Rozwiązaniem tej sytuacji wydaje się udanie do mniejszego puntu, gdzie asortyment jest wybierany po przeprowadzeniu wstępnej selekcji, a personel może poświęcić dużo czasu poszczególnym Klientom.

Przykładem takiego miejsca jest Studio Farb Pigmentologia. Oddział sklepu mieści się na Wilanowie, w Warszawie przy ulicy Franciszka Klimczaka 13. Pracownicy chętnie podzielą się z interesantami swoją wiedzą i doświadczeniem. Pigmentologia zapewnia dostęp do szerokiej gamy kolorystycznej różnych produktów malarskich, które pochodzą z oferty najbardziej renomowanych producentów takich jak Jedynka, Tikkurila oraz Beckers.

Centrum Kultury „Browar B.” ma zaszczyt gościć w swoich murach wyjątkową wystawę „Niepodległa Suwerenna”. Ekspozycja stanowi zbiór prac uznanych, wybitnych polskich malarzy, w tym również pochodzących z Włocławka. Udział w […]

slajder 1920 x575 ckbb Niepodlegla

18 maja 2019 roku w godz. 9.45-14.00 odbędzie się VI Rajd Rowerowy - impreza z udziałem uczniów, rodziców i...

więcej

18 i 19 maja 2019 roku w godzinach od 11.00 do 14.00 odbędą się zajęcia w ramach zadania "Szkółka bowlingowa dla dzieci"....

więcej

W sobotę, tj. 18 maja 2019 roku o godz. 20.00 na placu Wolności będzie można obejrzeć teatralizowane widowisko pt.:...

więcej

Impreza jest podsumowaniem całorocznej pracy instruktorów oraz dzieci i młodzieży – uczestników zajęć...

więcej

Centrum Kultury Browar B. zaprasza na spotkanie ze sztuką cyrkową w sobotę 18 maja 2019 roku od godz. 15.00. Wystąpią artyści...

więcej

Dziś, tj. 17 maja 2019 r. o godz. 17.00 w Filii nr 11 biblioteki przy ul. Łęgskiej 28 rozpocznie się spotkanie z Natalią...

więcej

Dziś, tj. 17 maja 2019 roku kawiarnia obywatelska Śródmieście Cafe przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na warsztaty pt....

więcej

Dziś, tj. 17 maja o godz. 18.00 w Browarze B. rozpocznie się koncert genialnych utworów w wykonaniu wybitnych...

więcej

Dziś, tj. 17 maja 2019 roku o godz. 10.00 w Instytucie Nauk o Zdrowiu (budynek dydaktyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej...

więcej

 • Podsumowanie konkursu „Czyste wody-zdrowe ryby”

  Zakończył się konkurs plastyczny „Czyste wody-zdrowe ryby”. W konkursie wzięło udział kilkaset prac wykonanych przez dzieci ze szkół podstawowych. Wczoraj (16.05.19) jury ogłosiło wyniki, a przedstawiciele PZW nr 126 „Policja” wspólnie z policjantami wręczyli wyróżnionym nagrody.

 • Podpisane listu intencyjnego między włocławska komendą a Zespołem Szkół nr 4.

  Włocławka komenda podpisała list intencyjny w sprawie tworzonej w Zespole Szkół nr 4 we Włocławku klasy mundurowej o profilu policyjnym. Dokument mówiący o współpracy został podpisany przez Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku insp. Marcina Zaleśkiewicza, Dyrektora Zespołu Szkół nr 4 Pana Kazimierza Mendala oraz Wiceprezydent Włocławka Panią Barbarą Moraczewska.

 • Widowisko taneczno – edukacyjne adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III szkół podstawowych.

  slider 2019

  Zapraszamy po raz piąty na Konfrontacje Tańca Współczesnego do Włocławka.

  slider-coda-2019

  Komisja Artystyczna pracowała 16 maja w składzie: Andrzej Głowacki, Adam Pawlikowski i Jan Zdziarski.

  baner-ftps2019

  To efekt projektu edukacyjno-artystycznego autorstwa Filipa Bierzgalskiego z klasy 7a. Zasady „Dobrej wymiany” są...

  więcej

  Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku jest Miejscem Odkrywania Talentów. W związku z tym KP CEN...

  więcej

  Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” rozpoczęła projekt pn. „Strefa...

  więcej