Konkurs literacki na IV Fajans Festiwalu: Historia jednej filiżanki
Fajans Festiwal zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejna edycja konkursu literackiego „FAJANSsłowo”. To niepowtarzalna okazja dla mieszkańców, by poprzez literaturę oddać hołd włocławskiemu fajansowi i pokazać swoją twórczość szerszej publiczności.
  1. Konkurs literacki „FAJANSsłowo” dla mieszkańców.
  2. Prace literackie z fajansowym motywem.
  3. Różnorodne formy literackie do 5000 znaków.
  4. Termin nadsyłania prac do 15 lipca 2024 r.

Fajans Festiwal to coroczne wydarzenie, które od lat przyciąga miłośników włocławskiego fajansu. Czwarta edycja festiwalu, która odbędzie się w dniach 28-29 września 2024 roku, zapowiada się szczególnie interesująco dzięki konkursowi literackiemu „FAJANSsłowo”.

Konkurs ten skierowany jest do wszystkich mieszkańców - dorosłych, młodzieży i dzieci od 7 roku życia. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu tekstu literackiego, w którym pojawia się motyw fajansu. Może to być opowiadanie, wiersz, a nawet scenariusz, o ile liczba znaków nie przekroczy 5000 znaków ze spacjami.

„FAJANSsłowo” to wyjątkowa szansa na literacką kreację, w której fajansowe naczynie może stać się świadkiem historii lub bohaterem bajkowej opowieści. Jury wyłoni trzech laureatów w każdej kategorii wiekowej, nagradzając ich rzeczowo. Ponadto, wybrane prace będą prezentowane podczas festiwalu w formie odczytów, recytacji, monodramów czy spektakli, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi 2000 zł.

Aby wziąć udział w konkursie, prace należy dostarczyć do Centrum Kultury „Browar B.” osobiście do kasy lub przesłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 lipca 2024 roku. Do tekstu należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia. Przed przystąpieniem do konkursu warto zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie Centrum Kultury „Browar B.”.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by połączyć pasję do literatury z miłością do lokalnej sztuki i rękodzieła. Fajans Festiwal to nie tylko święto sztuki, ale także platforma do wyrażania siebie i swoich talentów. Zapraszamy do udziału!


Według informacji z: Urząd Miasta Włocławek