W niedzielę 19 listopada 2023 roku przypadał Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Był to dzień refleksji i pamięci o tych, którzy stracili życie na drodze. W tym dniu włocławscy policjanci przypominali kierowcom, że bezpieczeństwo na drodze zależy również od nich samych.

Co roku w trzecią niedzielę listopada (w tym roku 19 listopada) obchodzony jest Dzień Pamięci  Ofiar Wypadków Drogowych. To wydarzenie ogólnoświatowe, do zdarzeń drogowych skutkujących śmiercią, czy obrażeniami dochodzi bowiem na całym świecie.

Ten dzień powinien więc być refleksją dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. To również dobra okazja, by zwrócić uwagę kierowców na konieczność bezpiecznej i ostrożnej jazdy. Dlatego też włocławscy policjanci włączyli się w akcję i w niedzielę (19.11.2023) rozmawiali podczas prowadzonych kontroli drogowych o zasadach bezpieczeństwa na drogach. W działaniach tych skupiali się szczególnie na pieszych, którzy w wyniku potrąceń odnoszą najpoważniejsze obrażenia.

Mundurowi przypominali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o ważnym elemencie ich bezpieczeństwa jakim jest posiadanie w miejscu widocznym elementu odblaskowego. To dzięki niemu kierowca jest w stanie szybciej zauważyć pieszego i bezpiecznie go ominąć. Z kolei do kierowców apelowali o wolniejszą, ostrożniejszą jazdę oraz o to, by nie kierować pojazdami pod wpływem alkoholu, czy podobnie działających środków.

Pamiętajmy, że każdy z nas jako uczestnik ruchu drogowego powinien stosować się do obowiązujących przepisów. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.