Włocławscy policjanci w dwóch przypadkach ujawnili kierowców, którzy w niedzielę (25.09.2022) prowadzili pojazdy mechaniczne w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich dodatkowo spowodował wypadek drogowy. Przez weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali również trzy prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

Przez weekend (23-25.09.2022) na drogach miasta i powiatu włocławscy policjanci odnotowali 10 kolizji drogowych i 1 wypadek. Do wypadku drogowego doszło w niedzielę (25.09.2022) około godziny 17 w miejscowości Folborz (gm. Brześć Kujawski). Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 42-latek jadąc drogą W-270 w kierunku Brześcia Kujawskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w krawężnik i później zjechał na pobocze, gdzie zatrzymał się na słupie energetycznym. W wyniku zdarzenia kierowca odniósł obrażenia powyżej dni 7, natomiast dwóch pasażerów nie odniosło poważniejszych obrażeń. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy i okazało się, że prowadził on pojazd mając w organizmie powyżej 2,8 promila alkoholu. W sprawie wypadku drogowego i jazdy bez uprawnień policjanci z Brześcia Kujawskiego prowadzą postępowanie.

Kilkanaście minut później policjanci z Izbicy Kujawskiej zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem, od którego podczas kontroli wyczuli silną woń alkoholu. Do zdarzenia doszło w miejscowości Sokołowo (gm. Izbica Kujawska), a przeprowadzone badanie trzeźwości tylko potwierdziło ten fakt. Urządzenie wykazało, że 22-latek kierował motorowerem mając ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości obaj kierowcy odpowiedzą przed sądem, gdzie  może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Starszy dodatkowo odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego i za brak uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Przez weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzy prawa jazdy na okres 3-miesięcy od kierowców, którzy przekroczyli swoimi pojazdami dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W dwóch przypadkach kierowcy mazdy i opla w wieku 24 i 29 lat przekroczyli obowiązującą ich „pięćdziesiątkę” o 58 i 55 km/h. Każdy z nich został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, a ich konta punktowe zwiększyły się o 13 punktów karnych.

Natomiast 22-latek, który jechał audi na Alei Chopina we Włocławku przekroczył dozwoloną prędkości w obszarze zabudowanym o 62 km/h. W miejscu kontroli powinien jechać z maksymalną prędkością do 50 km/h. Za swoje zachowanie na drodze otrzymał mandat karny w wysokości 2 000 złotych i 14 punktów karnych.