Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Gwałtowne hamowanie i utrata panowania nad pojazdem była powodem zatrzymania się mazdy na wysepce ronda we Włocławku. 18-letni kierowca na szczęście trzeźwy został ukarany mandatem, a jego 22-letni pasażer odpowie za posiadanie amfetaminy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (11.01.2021) po godzinie 23, kiedy zostaliśmy powiadomieni o zaparkowanym pojeździe na wysepce ronda przy ulicy Promiennej i Budowlanych we Włocławku. Po dojechaniu na miejsce policjanci z partolówki  zauważyli przy mazdzie dwóch mężczyzn, z czego jeden zachowywał się dość nerwowo na widok mundurowych. Mocno zaciskał rękę, w której funkcjonariusze ujawnili zawiniątko z białym proszkiem. 22-latek będący pasażerem auta został zatrzymany i przewieziony do komendy wraz z zawiniątkiem, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Badanie białego proszku wykazało, że jest to amfetamina o wadze 2g. Za posiadanie środków odurzających odpowie on przed sądem i może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.   

Natomiast drugi z nich w wieku 18 lat okazała się kierowcą mazdy. Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że powodem wjechania na wysepkę ronda i uszkodzenia roślinności był wykonany przez kierowcę gwałtowny manewr hamowania. To spowodowało, że utracił on panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Za spowodowanie zdarzenia drogowego 18-letni mieszkaniec Włocławka został ukarany mandatem karnym. Przeprowadzone przez mundurowych badanie trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy.