Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Od dzisiaj do końca miesiąca pasażerowie linii "15" usłyszą znajomy głos czytający np. "Następny przystanek...", ponieważ spikerem będzie prezydent Włocławka Marek Wojtkowski. 

W najbliższy piątek (18.09) od 19:00 zapraszamy wszystkich na ul. 3 Maja przy kawiarni Śródmieście Cafe na kino plenerowe. Krótka pogadanka o mobilności miejskiej, a zaraz potem kultowy film akcji "Speed. Niebezpieczna prędkość".

Ostatniego dnia ETZT, czyli we wtorek - 22 września - pasażerowie MPK posiadający przy sobie dowód rejestracyjny swojego auta, podróżują za darmo. Na zielonym przystanku zaś w okolicach godzin popołudniowych, oczekującym pasażerom będą rozdawane miejskie gadżety (torby ekologiczne, bidony na wodę czy słoiczki miodu z pasieki WŁONEY).

Wystartowała także II edycja konkursu plastycznego na przyszkolny znak drogowy! Adresatami konkursu są uczniowie włocławskich szkół podstawowych klas I - VI, których zadaniem jest zaprojektowanie znaku drogowego, który mógłby stanąć przy ich szkole.

Miasto inwestuje w infrastrukturę rowerową oraz miejskie meble rowerowe: nowe stojaki np. na ul. Zduńskiej czy Warszawskiej. Na ul. Kościuszki poszerzymy za chwilę przestrzeń dla pieszych, zwiększając ich bezpieczeństwo, a na zielonym przystanku przy ul. Kaliskiej pojawiły się nowe plakaty, które witają przechodniów.

Nieustannie walczymy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, zatem zachęcamy do jazdy rowerem. Na naszych miejskich WŁOWERACH przejechaliśmy właśnie 345 010,69 km!

Przypominamy, że Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu będzie obchodzony we Włocławku po raz czwarty. W ubiegłym roku nasze miasto otrzymało złoty dyplom za udział w akcji w roku 2019. Ideą tego tygodnia, który zawsze odbywa się od 16 do 22 września jest promowanie ekologicznych, alternatywnych środków transportu miejskiego.