Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Dziś rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego we wszystkich krajach starego kontynentu policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania ukierunkowane na bezpieczeństwo uczestników ruchu. W przedsięwzięcie to włączają się również funkcjonariusze z włocławskiej „drogówki”. Przez tydzień będą przeprowadzali wzmożone czynności o charakterze prewencyjno-edukacyjnym na drogach naszego miasta i powiatu.

Już dziś (16.09.2020) rozpoczęła się akcja „Road Safety Days” czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jej założeniem jest „wizja zero” czyli brak ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W związku z tym na drogach naszego miasta i powiatu można spotkać wzmożoną ilość patroli, które głównie zwracają uwagę na dostosowanie prędkości pojazdów do obowiązujących limitów, ale także na inne wykroczenia w ruchu. Wszystko po to, by zmniejszyć ilość zdarzeń drogowych, a tym samym poprawić bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Działania potrwają do wtorku 22 września. W ich trakcie policjanci będą nie tylko kontrolować pojazdy, ale także rozmawiać z kierowcami i pozostałymi uczestnikami ruchu o właściwym zachowaniu na drodze i przestrzeganiu obowiązujących przepisów.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski