Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Włocławek

Włocławscy policjanci zatrzymali 27-latka, który stojąc przy sklepie wykrzykiwał do przejeżdżających funkcjonariuszy obelżywe słowa. Agresywny włocławianin mając ponad 1,5 promila alkoholu trafił do policyjnego aresztu, gdzie nie uspokoił się i znieważył oraz groził kolejnemu policjantowi. Zatrzymany już usłyszał zarzuty od śledczych w sprawie znieważenia i grożenia funkcjonariuszom publicznym, za które może mu teraz grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (20.05.2020) około godziny 13 podczas patrolowania ul. Arentowicza we Włocławku z grupki osób stojących w pobliżu sklepu jeden z mężczyzn zaczął obrażać funkcjonariuszy. Policjanci zareagowali na wyzwiska i postanowili zareagować na takie zachowanie. Kiedy zawrócili sprawca widząc ich reakcję zaczął uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany przy ul. Kolskiej. Przez cały czas interwencji był mocno pobudzony i agresywny wobec mundurowych. Mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie sprawdzono jego stan trzeźwości. Badanie wykazało u 27-latka ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Do wytrzeźwienia trafił on do policyjnego aresztu. Tam również był mocno pobudzony i znieważył on kolejnego funkcjonariusza pełniącego tam służbę oraz groził mu słownie pozbawieniem życia i zdrowia.    

Dzisiaj (21.05.2020) kiedy tylko wytrzeźwiał został przesłuchany przez śledczych, od których usłyszał  zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy publicznych oraz grożenia jednemu z nich pozbawieniem życia i zdrowia. Za takie negatywne zachowanie może mu grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.  

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski