Dwaj kolejni kierowcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ich ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mieli na licznikach ponad 100km/h.

We wtorek (08.02.2019) funkcjonariusze włocławskiego ruchu drogowego sprawdzali z jaką prędkością poruszają się auta jadące ulicą Toruńską we Włocławku w pobliżu przejścia dla pieszych.

Niestety w dwóch przypadkach okazało się, że kierowcy w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego przekraczając dozwoloną prędkość. Pomiar laserowym miernikiem wykazał, że każdy z nich gnał ponad setką na obszarze, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Pierwszym nieodpowiedzialnym kierowcą był 57-latek jadący iveco. W jego przypadku pomiar prędkości wykazał 124 km/h, czyli o 74 km/h więcej niż obowiązujące w tym  miejscu ograniczenie.

Wkrótce dołączył do niego 30-latek kierujący seatem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. W tym przypadku kierujący zbyt mocno nacisnął pedał gazu i jechał 106 km/h.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy utracili prawa jazdy i przez trzy miesiące nie siądą za kierownicę. Ponadto, za niestosowanie się do ograniczeń prędkości, zostali ukarani przez policjantów mandatami i punktami karnymi.

Autor: st. sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: st. sierż. Tomasz Tomaszewski