Znalezienie odpowiedniego przedszkola to wyzwanie dla rodziców – placówek jest bowiem wiele, a zarówno te prywatne, jak i publiczne posiadają swoje wady i zalety. My spróbujemy scharakteryzować Ci prywatne przedszkole polsko-angielskie w Wilanowie, które jest dzisiaj bardzo cenną alternatywą i na którego wybór decyduje się coraz większa liczba rodziców. Czy rzeczywiście warto i czy tego rodzaju placówka sprawi, że Twoje dziecko będzie szczęśliwe, a jego rozwój będzie prawidłowy?

Prywatne przedszkole polsko-angielskie – najważniejsze zalety i wady

Prywatne przedszkole polsko-angielskie w Wilanowie – najważniejsze zalety

Najważniejszą zaletą o której trzeba powiedzieć na samym początku, jest oczywiście nauka języka obcego. Prywatne przedszkole polsko angielskie Wilanów to placówka, która nastawiona jest na poszerzanie kompetencji lingwistycznych młodego człowieka – odbywa się ona nie za pomocą tradycyjnych lekcji, ale poprzez „osłuchiwanie” malucha z angielskim. Lektorzy lub native speakerzy towarzyszą więc nauczycielom w zajęciach dydaktycznych i wplatają tematyczne słówka oraz wyrażenia, dzięki czemu dziecko przyswaja je, a język obcy staje się dla niego coraz bardziej naturalny. To z kolei ma ogromny wpływ na przyszłą naukę języka – starszemu już dziecku i, później, nastolatkowi, przychodzić ona będzie z dużą łatwością.

Oczywiście przedszkole dwujęzyczne to nie tylko nauka angielskiego, ale również kompleksowa opieka nad dzieckiem i w pełni indywidualne podejście, którego często brakuje w placówkach publicznych. Mowa tutaj z jednej strony o współpracy przedszkola językowego z psychologami i logopedami, którzy są w stanie skutecznie eliminować wszelkie wady rozwojowe malucha, a z drugiej o pracy z dziećmi w małych, kilkuosobowych grupach – ma to ogromny wpływ na skuteczność nauki oraz poczucie bezpieczeństwa każdego dziecka.

Przedszkole niepubliczne to również doskonała zabawa i liczne formy odkrywania talentu dziecka – nowoczesna placówka posiada własny plac zabaw i zapewnia dzieciom liczne formy aktywności, jak choćby spacer czy gimnastyka. Organizuje również bardzo wiele zajęć dodatkowych, dzięki którym dziecko może nauczyć się tańca, pływania, gry w szachy, pozna ciekawych ludzi albo zrelaksuje się podczas bajkoterapii. Wszystko to w najwyższym standardzie i poczuciu bezpieczeństwa, za co odpowiadają doskonale wyposażone sale i monitoring na obszarze przedszkola angielskiego.

Do tego warto dodać również:

  • całodniowe posiłki, tworzone w oparciu o wytyczne Instytutu Żywności i Żywienia,

  • doskonały kontakt przedszkola z rodzicem, który jest informowany o tym, jak zachowuje się i rozwija jego dziecko,

  • opiekę w okresie wakacji i podczas przerw świątecznych,

  • możliwość obserwowania dziecka dzięki systemowi kamer.

Czy są jakieś wady?

Jeżeli chodzi o zakres i jakość świadczonych przez przedszkole polsko-angielskie w Wilanowie usług, możemy mówić o samych zaletach. Oczywiście o ile wybierzesz renomowaną, cieszącą się dobrą opinią wśród rodziców placówkę. Wadą dla niektórych osób może być cena, jaką trzeba zapłacić, aby dziecko mogło skorzystać z usług – zwykle jednak warto ją ponieść, ponieważ chodzi o zrównoważony i harmonijny rozwój dziecka, o który mogą nie zadbać przedszkola publiczne – nawet te dwujęzyczne.

Jak znaleźć najlepsze przedszkole prywatne z językiem angielskim w Wilanowie?

Przede wszystkim bardzo dokładnie zapoznając się z ofertami poszczególnych placówek i porównując je – tylko w ten sposób możesz sprawdzić, czy wszystkie udogodnienia, o jakich napisaliśmy wyżej, wchodzą w skład świadczonych przez placówkę usług. Warto też zapoznać się z opiniami innych rodziców, którzy są znakomitym wyznacznikiem tego, czy prywatne przedszkole z językiem angielskim w Warszawie rzeczywiście jest tym, na które warto postawić.